02 205 703 40
sk
Menu

Funkčné prádlo Spaio


Dátum:5.1.2018

Bezšvová bielizeň značky Spaio je vyrobená z jemného materiálu s jedinečnými vlastnosťami - je antibakteriálna a hygienická. Hlavnou výhodou tohto materiálu je jeho trojrozmerná pružnosť. Vďaka tomu, že látka je roztiahnuteľná do všetkých troch smerov, je zaistené perfektné priľnutie k telu a môže tak dokonale plniť svoju termoregulačnú funkciu. Unikátna dvojvrstvová štruktúra materiálu v kombinácii s technológiou plochých švov zabezpečuje, že vlhkosť a pot sú odvádzané do vrchnej vrstvy látky a koža tak zostáva suchá a telo si udržuje stálu teplotu. Odvádzaním vlhkosti na vzduch je tiež zaistené rýchle schnutie materiálu.

Dryarn

Odhaľte ľahkosť vlákna Dryarn. Ide o to najľahšie vlákno, aké môžete v prírode nájsť. Toto inovatívne vlákno, ktoré sa volá Polyolefin, je dokonca ľahšie ako voda, na ktorej povrchu sa vznáša, a v porovnaní s inými podobnými materiálmi Vám pri dotyku zaručí príjemný pocit ľahkosti. Pri váhovom porovnaní vlákna Dryarn s inými prírodnými alebo syntetickými vláknami, a to aj pri použití menšieho množstva, Dryarn zaručuje podstatne lepší výkon.

Dryarn Vám dáva možnosť tešiť sa z tepla, pocitu suchej kože a celkovo Vám ponúka pocit pohodlia a spokojnosti. Vďaka svojej vonkajšej napätej vrstve sú voda, vlhkosť i pot ľahko odvádzané vďaka odparovaniu, alebo sú vstrebané inými ľahko vstřebávajícími vláknami, ako je napr bavlna. Dryarn disponuje neobvyklou izolačnou schopnosťou, dokonca väčšou ako vlna, takže sa dokonale osvedčí pri udržiavaní prirodzenej teploty tela a pri ochrane pred podchladením či naopak prehriatím organizmu.

Už nikdy viac žiadny nepríjemný zápach po intenzívnej fyzickej námahe. Dryarn svoje vlastnosti nemení, ani keď prichádza do kontaktu s baktériami, plesňami, hmyzom či inými mikroorganizmami. Neabsorbuje škvrny, takže ich ľahko odstránite použitím bežných čistiacich prostriedkov. Je kompletne odolný proti terpentínu, acetóni či iným rozpúšťadlám, ktoré sa často používajú pri odstraňovaní mastných alebo ťažko odstrániteľných škvŕn, ako sú napr škvrny od laku na nechty. Vlákno nie je elektrostatické a nepriťahuje prach (atmosférický). Nespôsobuje žiadne alergické problémy, takže môže nájsť svoje využitie aj pri výrobe odevov vhodných pre použitie v lekárskom prostredí.

Je odolný voči poškodeniu a disponuje vlastnosťami pripomínajúcimi nylon, ktoré sú tiež podstatne lepšie ako u iných syntetických alebo prírodných vlákien. Nepodlieha efektu žmolkovania, ku ktorému dochádza častým používaním. V porovnaní s inými prírodnými vláknami je oveľa odolnejší voči ošúchaniam a môže byť vystavený vplyvu slnečných lúčov a tepla, bez toho aby došlo k zmenám vo vlastnostiach materiálu. V práčke sa môže prať pri 90°C; neobvyklá odolnosť farieb - podľa postupov priemyselného farbenia - je zachovaná aj po mnohých praniach, počas častého trenia tkaniny, ponorení v slanej vode alebo pri kontakte s vysoko koncentrovanými rozpúšťadlami.

Resistex® Carbon

Resistex Carbon je prvá priadza vyrobená zo špeciálnych pevných vlákien vodivého materiálu a aktívneho uhlia, bavlny, polyesteru a nylonu. Resistex Carbon je pokožkou výborne znášaný. Vlákna materiálu navyše vytvárajú antistatické prostredie, čím je obmedzený vznik statickej elektriny.

V bežnom živote tento prírodný jav len zriedka zaznamenáme. Napriek tomu však majú elektrostatické výboje a elektrické prepätia významný vplyv na našu náladu. Je potrebné si uvedomiť, že elektrické náboje vyskytujúce sa v blízkosti nášho tela môžu spôsobiť pomerne širokú škálu problémov napr. so zdravím. Ide napríklad o prehrievanie niektorých častí tela v dôsledku trenia látky oblečenia o pokožku.Toto prehrievanie potom môže viesť k zmenám v krvnom obehu a spôsobovať mravčenie, svrbenie, kŕče alebo únavu.

Laboratórne testy ukázali, že použitie uhlíkových vlákien Resistex poskytuje oblečenie nielen antistatickú ochranu, ale predchádza sa vďaka nemu aj negatívnemu pôsobeniu elektrickej energie na ľudský organizmus.

Rad Extreme Line - Resistex® Silver

Rad Extreme Line ponúka materiál s vláknom Resistex ® Silver. Vďaka výnimočnej vodivosti tohto materiálu je zabránené nežiaducim stratám telesného tepla. Resistex ® Silver minimalizuje tepelné straty na minimum, teplo sa od materiálu odráža a vracia sa späť k pokožke (až 95%). Zimné oblečenie s vláknom Resistex ® Silver je tak oveľa teplejšie, ako iné klasické zimné oblečenie.

Resistex ® Silver zaisťuje prirodzený odvod vlhkosti od tela vďaka vode odpudivému materiálu. Pot a vlhkosť sa odparujú ihneď po svojom vzniku. Resistex ® Silver teda neustále zabraňuje vzniku akejkoľvek vlhkosti, zaisťuje príjemnú telesnú klímu. Vďaka odvodu vlhkosti je navyše zabránené aj prípadným teplotným stratám.

Resistex ® Silver tiež ničí baktérie ako je Staphylococcus aureus a Klebsiella pneumoniae, zabraňuje vzniku statickej elektriny, chráni pred elektromagnetickým a UV žiarením.