02 205 703 40
sk
Menu

Správna opora pŕs počas športu


Dátum:5.1.2018

Pomôžeme Vám vybrať podprsenku, ktorá bude presne zodpovedať Vašim potrebám.
 
Výber vhodnej podprsenky závisí hlavne na aktivite, ktoré sa venujete, pretože rôzne športy vyvolávajú rôzne pohyby pŕs. Je tak potreba nájsť takú podprsenku (top), ktorá presne zodpovedá Vašej činnosti. Tie bývajú väčšinou rozdelené podľa stupňa opory (support = opora), ktorú poskytujú.
 
Light support - sú športové podprsenky, ktoré poskytujú ľahkú oporu poprsia proti nežiaducemu pohybu. Podprsenky s týmto stupňom opory sú vhodné pre športy ako napríklad joga, pilates, tai-chi, rýchla chôdza, golf a bežné posilňovanie. Podprsenky môžu byť bezšvíkové aj špeciálnych strihov s tvarovanými švami a košíčky.
 
Mid support - športové podprsenky s týmto stupňom opory môžete bez obáv nosiť aj pri športoch, ktoré sú náročnejšie na pohyb, ako napríklad jogging, spinning, lyžovanie, in-line korčule atď. Podprsenka samozrejme zabráni nežiaducim deformáciám pŕs.
High support - športové podprsenky využijete napríklad pri behu, basketbale, aerobicu, zumbe, squash atď. Podprsenky s týmto stupňom opory eliminujú pohyb pŕs až o 70% a odľahčujú tak prsné tkanive. Tieto športové podprsenky sú skutočne veľmi kvalitné a plní všetky nároky, ktoré len môžete na športovú podprsenku mať.
Ďalším faktorom pre výber športovej podprsenky je tiež Vaša veľkosť pŕs. U väčších veľkostí odporúčame zvoliť vyšší stupeň opory, pretože plnšie prsia samozrejme potrebujú väčšiu mieru oporu.
 
Aký funkčný materiál je správny?
Športové podprsenky a topy každej značky sú niečím jedinečné a sústredí sa na inú potrebu svojej majiteľky. Pri ich výbere sa preto môžete sústrediť aj na svoje špeciálne požiadavky.
 
MrsFitnes: Medzi košíčkami majú podprsenky perforovanou tkaninu, ktorá dovoľuje pokožke dýchať a dodá svieži pocit. Všetky lemy športových podprseniek sú elastické, maximálne poddajné. MrsFitnes používa inovatívne typ vlákien Nair, určených pre všetky druhy športových aktivít. Unikátna štruktúra tkaniny je odolná proti poteniu, svetlu a efektívne zaisťuje komfort pri dynamickom pohybe. Zaisťuje extra natiahnutie a dokonalú obnovu tvaru pre extrémnu voľnosť pohybu, pre ktoré získal prestížny certifikát SPORT Lycra. Použitie EXTRA LIFE LYCRA® vlákna dodáva materiálu extrémne dlhú životnosť.
 
Vyberajte tiež podprsenky z priedušnej látky, ktorá reguluje pot a nebránia vetranie. U vyššej fyzickej aktivity by mala byť ramienka široká (prípadne podložené), aby sa Vám nezařezávaly do kože a ideálne vzadu prekrížené. To zaistí ešte väčšiu podporu poprsie.
Športové podprsenky všetkých týchto vlastností nájdete v našej ponuke tu.