PORADŇA

Všetko, čo potrebujete
vedieť o spodnej bielizni

Športová bielizeň

Dátum:5.1.2018

Pomôžeme Vám vybrať podprsenku, ktorá bude presne zodpovedať Vašim potrebám.

Výber vhodnej podprsenky závisí hlavne na aktivite, ktorej sa venujete, pretože rôzne športy vyvolávajú rôzne pohyby pŕs. Je tak potrebné nájsť takú podprsenku (top), ktorá presne zodpovedá Vašej činnosti. Tie bývajú väčšinou rozdelené podľa stupňa opory (support = opora), ktorú poskytujú.

Light support - sú športové podprsenky, ktoré poskytujú ľahkú oporu poprsia proti nežiaducemu pohybu. Podprsenky s týmto stupňom opory sú vhodné pre športy ako napríklad rýchla chôdza, golf, joga/tai-chi, bežné posilňovanie a pilates. Podprsenky môžu byť bezšvíkové, ale aj špeciálnych strihov s tvarovanými švami a košíčky.

Mid support - športové podprsenky s týmto stupňom opory môžete bez obáv nosiť aj pri športoch, ktoré sú náročnejšie na pohyb, ako napríklad cyklistika, in-line korčule, jogging, lyžovanie, spinning, atď. Podprsenka samozrejme zabráni nežiaducej deformácii pŕs.

High support - športové podprsenky využijete napríklad pri aerobiku, zumbe, tenise, squashi, behu, basketbale, jumpingu, volejbale, atď. Podprsenky s týmto stupňom opory eliminujú pohyb pŕs až o 70% a odľahčujú tak prsné tkanive. Tieto športové podprsenky sú skutočne veľmi kvalitné a plnia všetky nároky, ktoré len môžete na športovú podprsenku mať.

Ďalším faktorom pre výber športovej podprsenky je tiež Vaša veľkosť pŕs. U väčších veľkostí odporúčame zvoliť vyšší stupeň opory, pretože plnšie prsia samozrejme potrebujú väčšiu mieru opory.

Aký funkčný materiál je správny?
Športové podprsenky a topy každej značky sú niečím jedinečné a sústredia sa na inú potrebu svojej majiteľky. Pri ich výbere sa preto môžete sústrediť aj na svoje špeciálne požiadavky.

Vyberajte tiež podprsenky z priedušnej látky, ktorá reguluje pot a nebráni vetraniu. Pri vyššej fyzickej aktivite by mali byť ramienka široké (prípadne podložené), aby sa Vám nezarezávali do kože a ideálne vzadu prekrížené. To zaistí ešte väčšiu podporu poprsia.

Športové podprsenky všetkých týchto vlastností nájdete v našej ponuke tu.