02 205 703 40
Menu

Ako vybrať plavky podľa typu postavy


Dátum:5.1.2018

Tiež presne neviete, aký strih plaviek by Vám vlastne pristal? Pripravili sme si pre Vás pár rád a trikov, ako vybrať tie správne plavky podľa typu postavy. Vďaka týmto malým „fígľom“ nenápadne skryjete drobné nedostatky a naopak privediete pozornosť k Vašim prednostiam.

TYP POSTAVY „OBRÁTENÝ TROJUHOLNÍK"

Je postava, ktorá sa vyznačuje širokými ramenami širšími ako boky a užším pásom. V tomto prípade je potrebné odviesť pozornosť od ramien, teda skryť ich dominanciu. Ideálnym trikom, ktorý možno v tomto prípade odporučiť, je pestrofarebný spodný diel plaviek. Ten vizuálne odvedie pozornosť od vršku. Rôzne riasenie a vrstvenie materiálu je ďalším plusom. Čo sa týka tvaru, môžu to byť v podstate všetky typy nohavičiek, ako bikinové, tak bokovky, nohavičky s nohavičkou alebo aj kraťasky. Najviac Vám však pristanú nohavičky bokové.

TYP POSTAVY  „TROJUHOLNÍK" 

Je postava, ktorá má užšie ramená a široké boky, teda opak predchádzajúceho typu. V tomto prípade odporúčame opticky odpútať pozornosť zase od spodnej časti postavy - nosiť výrazný alebo materiálovo vrstvený vršok a jednofarebný spodný diel. U podprsenky potom moc pekne vyzerajú tie viazané za krkom, so zaujímavými kvetinovými vzormi. Plastické kvety sú hitom tohto leta.

 

TYP POSTAVY „PRESÝPACIE HODINY“  

V podstate sa jedná o ideálny typ postavy, ktorá má rovnako široké ramená i boky a k tomu užší pás. Ženy s takouto postavou by mali svoje krivky zdôrazniťkaždý trend im pristane. Ideálnou voľbou sú plavky s trojuholníkovým vrškom, pestrofarebné nohavičky, alebo tiež plavky bez ramienok, pokojne aj jednodielne v zaujímavom vzore a farbe. Vyskúšajte tiež plavky s horným dielom typu bardot.

 

TYP POSTAVY „JABLKO“

Disponuje širokým hrudníkom, takmer neznateľným pásom a väčším bruškom. Ramená a boky sú potom užšie. Od širších partií je potrebné odviesť pozornosť, to sa podarí s veľmi vystrihnutými jednodielnymi plavkami, ktoré opticky postavu pretiahnu a zúžia. Vhodné sú dvojdielne tankiny, ktoré partiu bruška zakryjú, ale dajú sa pri slnení vyhrnúť a použiť ako klasické dvojdielne. Monokiny zase postavu opticky zúžia, a napriek tomu zakryjú väčšie bruško. Pomocníkmi sú aj vhodné plážové doplnky - sukne, šaty, parea, tuniky, ktoré sú vzorované a rôznofarebné. Dobre odvádzajú pozornosť a tvarujú postavu. Tankiny so sťahovacím efektom v oblasti bruška dodajú potrebný tvar aj požadovanú mieru stiahnutia.

TYP POSTAVY „ATLETICKÁ/CHLAPČENSKÁ“

Ženy, ktoré veľa a rady športujú, majú často pretiahnutý, svalnatý trup s málo tvarovanými krivkami. Prechod medzi bokmi a pásom je vďaka tomu takmer nebadateľný. U tohto typu postavy je potrebné podporiť ženskosť a vytvarovať krivky. Ideálne sú bedrové nohavičky so zaväzovaním, viac vykrojené bikiny alebo aj jednodielne plavky s prepracovaným pásom, ktorý sa tým zvýrazní. Avšak ani ostatným strihom sa obmedzenia nekladú. Tento rok sú populárne kvetinové vzory alebo zaujímavé farby a ich kombinácie. Perfektne vyzerajú aj veľmi vystužené košíčky, ktoré zaistia oslnivý dekolt.

Nezabudnite na vhodné plážové doplnky, ktoré nielen skryjú akýkoľvek drobný nedostatok postavy, ale tiež vyzerajú úžasne.