02 205 703 40 (8.00 - 18.00) 02 205 703 40 (8.00 - 18.00)

02 205 703 40 (8.00 - 18.00) Potrebujete poradiť?02 205 703 40 (8.00 - 18.00) 8.00 - 18.00

Poradňa
0
Do dopravy zadarmo ostáva 9999,- EUR
Menu

Ako vybrať plavky podľa typu postavy


Dátum:5.1.2018

Tiež presne neviete, aký strih plaviek by Vám vlastne pristal? Pripravili sme si pre Vás pár rád a trikov, ako vybrať tie správne plavky podľa typu postavy. Vďaka týmto malým „fígľom“ nenápadne skryjete drobné nedostatky a naopak privediete pozornosť k Vašim prednostiam.

TYP POSTAVY „OBRÁTENÝ TROJUHOLNÍK"

Je postava, ktorá sa vyznačuje širokými ramenami širšími ako boky a užším pásom. V tomto prípade je potrebné odviesť pozornosť od ramien, teda skryť ich dominanciu. Ideálnym trikom, ktorý možno v tomto prípade odporučiť, je pestrofarebný spodný diel plaviek. Ten vizuálne odvedie pozornosť od vršku. Rôzne riasenie a vrstvenie materiálu je ďalším plusom. Čo sa týka tvaru, môžu to byť v podstate všetky typy nohavičiek, ako bikinové, tak bokovky, nohavičky s nohavičkou alebo aj kraťasky. Najviac Vám však pristanú nohavičky bokové.

TYP POSTAVY  „TROJUHOLNÍK" 

Je postava, ktorá má užšie ramená a široké boky, teda opak predchádzajúceho typu. V tomto prípade odporúčame opticky odpútať pozornosť zase od spodnej časti postavy - nosiť výrazný alebo materiálovo vrstvený vršok a jednofarebný spodný diel. U podprsenky potom moc pekne vyzerajú tie viazané za krkom, so zaujímavými kvetinovými vzormi. Plastické kvety sú hitom tohto leta.

 

TYP POSTAVY „PRESÝPACIE HODINY“  

V podstate sa jedná o ideálny typ postavy, ktorá má rovnako široké ramená i boky a k tomu užší pás. Ženy s takouto postavou by mali svoje krivky zdôrazniťkaždý trend im pristane. Ideálnou voľbou sú plavky s trojuholníkovým vrškom, pestrofarebné nohavičky, alebo tiež plavky bez ramienok, pokojne aj jednodielne v zaujímavom vzore a farbe. Vyskúšajte tiež plavky s horným dielom typu bardot.

 

TYP POSTAVY „JABLKO“

Disponuje širokým hrudníkom, takmer neznateľným pásom a väčším bruškom. Ramená a boky sú potom užšie. Od širších partií je potrebné odviesť pozornosť, to sa podarí s veľmi vystrihnutými jednodielnymi plavkami, ktoré opticky postavu pretiahnu a zúžia. Vhodné sú dvojdielne tankiny, ktoré partiu bruška zakryjú, ale dajú sa pri slnení vyhrnúť a použiť ako klasické dvojdielne. Monokiny zase postavu opticky zúžia, a napriek tomu zakryjú väčšie bruško. Pomocníkmi sú aj vhodné plážové doplnky - sukne, šaty, parea, tuniky, ktoré sú vzorované a rôznofarebné. Dobre odvádzajú pozornosť a tvarujú postavu. Tankiny so sťahovacím efektom v oblasti bruška dodajú potrebný tvar aj požadovanú mieru stiahnutia.

TYP POSTAVY „ATLETICKÁ/CHLAPČENSKÁ“

Ženy, ktoré veľa a rady športujú, majú často pretiahnutý, svalnatý trup s málo tvarovanými krivkami. Prechod medzi bokmi a pásom je vďaka tomu takmer nebadateľný. U tohto typu postavy je potrebné podporiť ženskosť a vytvarovať krivky. Ideálne sú bedrové nohavičky so zaväzovaním, viac vykrojené bikiny alebo aj jednodielne plavky s prepracovaným pásom, ktorý sa tým zvýrazní. Avšak ani ostatným strihom sa obmedzenia nekladú. Tento rok sú populárne kvetinové vzory alebo zaujímavé farby a ich kombinácie. Perfektne vyzerajú aj veľmi vystužené košíčky, ktoré zaistia oslnivý dekolt.

Nezabudnite na vhodné plážové doplnky, ktoré nielen skryjú akýkoľvek drobný nedostatok postavy, ale tiež vyzerajú úžasne.


Newsletter

Chcete sa dozvedieť o novinkách?Prihláste sa do newsletteru a získajte najhorúcejšie novinky

Editácia, odhlásenie