Magazín Výmena a vrátenie

Váš košík je prázdny

A to je veľká škoda. Pridajte si niečo z Obľúbených alebo omrknite naše Novinky.

Aké sú výhody bambusového vlákna?


Dátum:5.1.2018

Skúste na chvíľu zabudnúť na oblečenie zo syntetických materiálov alebo 100% bavlny a vyskúšajte na vlastnej koži bielizeň s úplne jedinečnými vlastnosťami. Bielizeň, ktorej základ tvorí bambusové vlákno.

Hodvábne mäkké

Použitý materiál vás už pri prvom dotyku prekvapí ako svojou jemnosťou, ktorú možno prirovnať k hodvábu alebo kašmíru, tak svoju neobvyklou pružnosťou, ktorá umožní bielizni veľmi dobre sa prispôsobiť vášmu telu. Vďaka tvaru vlákien je oblečenie hladké, pohodlné a nepodlieha obrusovaniu.

Termoregulačné

Kalhotky Bamboo18Určite tiež oceníte veľmi dobrú schopnosť materiálu absorbovať vlhkosť a dobre vyrovnávať teplotné rozdiely, čím tento materiál prispieva k príjemným pocitom pri nosení. Oblečenie má 3-4x väčšiu savosť ako bavlna. Bambusové vlákno saje a odparuje pot tak, že pokožku nevysúša, ale prebytok potu vždy spoľahlivo odvedie. Udržuje tak na pokožke prirodzené prostredie a bielizeň sa nelepí na pokožku ani v najväčších horúčavách, alebo pri náročnom športovaní. Bambus dýcha, zahrieva aj chladí. Vďaka svojej mikroštruktúre zostáva prírodné bambusové vlákno v horúcom počasí o 2-3 stupne chladnejšie ako bavlna a naopak - v chlade príjemne zahrieva. Tieto termoregulačné vlastnosti sú porovnateľné so synteticky vyrábanými vláknami, z ktorých sa vyrába funkčná bielizeň pre športové použitie. Rovnaká mikroštruktúra vlákna zaisťuje tiež vysokú priedušnosť materiálu.

Antibakteriálne

Kalhtoky Bamboo04015

Na bambusových farmách rastie bambus na rozdiel od bavlny bez používania akýchkoľvek pesticídov alebo umelých hnojív, ktoré následne dráždia pokožku. Zriedkakedy je napadnutý škodlivým hmyzom či chorobami. Vedci z tokijskej univerzity našli v bambuse zložku nazývanú "bamboo kun", ktorá má prirodzené antibakteriálne a bakteriostatické vlastnosti, ktoré tieto rastliny chránia pred baktériami a plesňami. Testy preukázali, že vďaka tejto zložke má prírodné bambusové vlákno rovnaké vlastnosti ako sama rastlina a prítomnosť bambusového vlákna dokáže zničiť až 70% nežiaducich baktérií.

Pohlcuje pachy

Bielizeň s obsahom bambusového vlákna oceníte hlavne pre jeho antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabraňujú množeniu baktérií a vzniku nepríjemných pachov. Uvádza sa, že táto zložka dokáže eliminovať až 70% nežiaducich baktérií. Táto vlastnosť dodáva bielizni výnimočný komfort a predurčuje ho ako veľmi dobrú voľbu ako pre osoby s citlivejšou pokožkou, tak pre športovo aktívne osoby. Oblečenie je tak vysoko rezistentné voči zápachu i pri dlhodobom nosení. Túto unikátnu vlastnosť má vlákno aj po 50 vypraniach.

Ekologické

Pri výrobe prírodného bambusového vlákna nie je použitá žiadna chémia a vlákno je získané patentovanou technológiou priamo z bambusu. Rastliny sú pestované iba na farmách a druh, z ktorého sa vyrába oblečenie neslúži ako potrava pre Pandy. Bambus je výborným obnoviteľným zdrojom - jeho prírastky dosahujú až 1m za deň, vďaka čomu sa tento druh trávy stáva najrýchlejšie rastúcou rastlinou na svete. Vlákno je v prírode 100% rozložiteľné.

Údržba

Pre optimálnu údržbu sa odporúča bielizeň z tohto materiálu prať maximálne na 40 °C. Neodporúča sa bielizeň žehliť, bieliť, sušiť v bubnovej sušičke alebo chemicky čistiť.

Vyskúšajte na vlastnej koži bielizeň z BAMBUSOVÉHO VLÁKNA!

Prezrite si kolekciu