02 205 703 40
Menu

Aké existujú typy podprseniek?


Dátum:5.1.2018

V našej ponuke si môže vybrať naozaj každá žena. Ponúkame totiž všetky typy podprseniek od Push-Up až po športové. Aká podprsenka je ale vhodná priamo pre Vás? Pripravili sme preto krátky opis každého typu podprsenky, aby sa Vám vyberalo o niečo ľahšie.

PUSH–UP

Tento typ podprsenky prirodzene pozdvihuje a tvaruje prsia. Zásluhou strihu vytvára celkovo plnší, pevnejší vzhľad poprsia a to aj u veľmi malých pŕs. Košíčky prsia priblížia bližšie k sebe a zdvihnú, tým dekolt naberie na objeme a opticky sa zväčší.

Vystuženie sa však u Push-Up podprseniek líši. Košíčky majú buď vyberateľné vypchávky alebo penovú výstuž. Vyberateľné vypchávky sú z rôznych materiálov, v podprsenke najčastejšie nájdete bežné látkové. Silikónové vypchávky rôznych veľkostí a tvarov si môžete kedykoľvek dokúpiť a to aj na našom e - shope. Silikón sa prirodzene prispôsobí tvaru vašich pŕs a Push-Up efekt je tak ďaleko prirodzenejší. Aj spojenie košíčkov môže mať rôzne tvary a hĺbky, preto sa táto podprsenky hodí pre každú príležitosť.

V našej ponuke nájdete Push-Up podprsenky s vyberateľnými vypchávkami aj s penovou či silikónovou výstužou. Vyberať môžete z radu klasických podprseniek v jednoduchom strihu alebo sa nechajte zlákať prepracovanými podprsenkami do posledného detailu.

Vďaka svojim vlastnostiam sa Push-Upky stali vernými spoločníčkami miliónov žien po celom svete.

BARDOT / BALCONETTE

Podprsenky bardot sa tiež nazývajú balkonettky a to pre svoj ​​jedinečný "balkónový" tvar, ktorý zvýrazní predovšetkým hornú líniu pŕs. Prečo sa im hovorí bardotky? Tento typ podprseniek totiž preslávila herečka, známa svojimi vyzývavými výstrihmi, Brigitte Bardot.

Bardotky sa perfektne hodia pod topy bez rukávov či do hlbokých výstrihov. Navyše, každá podprsenka tohto typu poskytuje prsiam perfektnú oporu aj bez ramienok. Takmer väčšina z nich má vnútorný obvod tiež doplnený o silikónový pásik pre dokonalé držanie. Košíčky často mávajú push - up vypchávky, aby bol efekt zvýraznenia, hornej časti pŕs, o niečo väčší.

Ako spoznáte bardotku od bežnej podprsenky? Keď si nie ste istá priamo tvarom košíčkov, pozrite sa na prechod medzi košíčkom a obvodom podprsenky. Vrchná časť košíčka by u bardotky mala takmer plynule prechádzať do obvodného dielu podprsenky.

Vyberať môžete z nespočetného množstva farieb, ale aj materiálových prevedení.

Podprsenka typu bardot zaistí oslnivý dekolt, so sebavedomím francúzskej herečky.

VYSTUŽENÁ

Tento typ podprsenky je tzv. klasikou nad klasiky. Jedná sa o najrozšírenejší a zároveň najobľúbenejšiu podprsenku. Košíčky sú vystužené, pevné a viac tvarované, oproti iným podprsenkám. Vnútri košíčkov nenájdete žiadne vypchávky, pretože ich hlavnou úlohou je plne zakryť prsia. Ramienka u nich bývajú rôzne, ako pevne prišité, tak odopínateľné (viď. popis jednotlivých produktov). Vystužené podprsenky poskytujú oporu a s ňou spojený komfort pri nosení.

Nakuknite do našej ponuky a vyberajte z krásnych farieb a nápaditých, originálnych vzorov.

Možnosti kombinácie farieb, strihov i materiálov sú takmer neobmedzené.

POLOVYSTUŽENÁ

Hoci je tento typ podprsenky len čiastočne vystužený, napriek tomu poskytuje dostatočnú oporu Vášmu poprsiu. Košíčky sú kombinované vystuženou, spevnenou spodnou časťou a vrchnou nevystuženou. Niektoré podprsenky majú dokonca aj dolnú výstuž doplnenú o push - up vypchávky, takže táto podprsenka sadne aj ženám s menšími prsiami. Nevystužené časti košíčka sú zase obvykle zdobené jemnou čipkou, výšivkami či lesklými detailmi.

Podprsenka svojou špeciálnou konštrukciou a strihom veľmi dobre modeluje poprsie, ale zároveň je nesmierne pohodlná a Vaše prsia budú pôsobiť úplne prirodzene.

Prezrite si našu ponuku a vyberte si pre seba tú pravú!

Aj keď je tento typ podprseniek veľmi obľúbený u žien s veľkými prsiami, vyskúšať by ho mala každá žena, ktorá zháňa pohodlnú a napriek tomu modelujúci podprsenku.

NEVYSTUŽENÁ

Pohodlná. Toto je jedno slovo absolútne vystihujúce nevystužené podprsenku. Oceňujú ju predovšetkým ženy s naozaj veľkými prsiami. Nevystužené košíčky sú pohodlné, z príjemných materiálov a svojím strihom zároveň poskytujú vysokú oporu. Ramienka sú totiž vo väčšine prípadov širšie, pevne prišité a to vďaka väčším veľkostiam košíčkov. V prípade nesprávnej opory veľkým prsiam, by sa úzke ramienka zarezávali a tiež by mohli spôsobovať bolesti chrbta. Voliť môžete z rôznych materiálov, strihov či spôsobov opory.

Naša pestrá ponuka nevystužených podprseniek Vám dokáže, že nemusíte vo svojej náročnosti poľavovať.

Vyberať môžete aj z vyzývavejších kúskov, ktoré majú napríklad košíčky iba z jemnej priehľadnej sieťoviny.

ŠPORTOVÁ

Šport by mal byť neoddeliteľnou súčasťou každého zdravého životného štýlu. Aby ste sa cítila pri cvičení dobre a pohodlne, je nutné zvoliť kvalitnú športovú podprsenku. Poskakujúce prsia sú pri športovaní veľmi nepríjemnou záležitosťou. Vďaka špeciálnym strihom a pevným materiálom, udrží športová podprsenka Vaše prsia na správnom mieste a Vy sa tak môžete venovať cvičeniu naplno. Použité materiály sú ľahké a priedušné. Ak si nie ste istá, ako vysokú oporu by ste mali zvoliť, riaďte sa jednoduchým pravidlom - čím väčšie prsia, tým vyššia potreba opory. Bezšvové športové podprsenky zaisťujú maximálny komfort bez dreňou a akýchkoľvek otlaku.

Aj v prípade tohto typu podprsenky môžete voliť z najrôznejších strihov, materiálov a farebných prevedení. Niektoré podprsenky majú dokonca všité košíčky s push - up efektom, takže môžete oslňovať svojim dekoltom aj pri športe.

Neprehliadnite našu bezšvovú športovú bielizeň s unikátnymi antibakteriálnymi vlastnosťami.

Dajte zbohom poskakujúcim prsiam - športové podprsenky a topy udržia Vaše prsia na svojom mieste.

MATERSKÁ

Na našom e-shope ponúkame aj kvalitné materské, dojčiace podprsenky pre mamičky. V prvom rade by takáto podprsenka mala byť pohodlná a samozrejme by mala poskytovať prsiam dokonalú podperu. Výnimočnosť podprsenky spočíva vo zdvojenom košíčku. Košíčky síce na prvý pohľad nevyzerajú inak ako u obyčajnej podprsenky. Avšak vďaka odopínateľnému háčiku vo vrchnej časti, sa vonkajšia vrstva košíčka odopne a vy tak môžete pohodlne nakŕmiť. Bez vyberanie podprsenky a so stopercentnou oporou pŕs. Tehotenské a dojčiace podprsenky už dávno nie sú len nutnou bielizňou v bielej, maximálne čiernej farbe. Vyberať môžete z nespočetných farebných kombinácií, vzorov, strihov a dokonca aj môžete voliť medzi rôznymi mierami výstuže.

Nahliadnite do našej ponuky dojčiacich podprseniek. Uvidíte, že materské podprsenky sú tiež jedinečným dizajnérskym kúskom.

Vyzerať môžete predsa skvele aj ako novopečená mamička.

ZMENŠOVACIA

Už z názvu vyplýva - hlavnou úlohou zmenšovacej podprsenky je opticky zredukovať veľkosť poprsia. Optické zmenšenie nastáva vďaka strihu podprsenky - tvar košíčkov prsia spevní a stiahne. Zmenšovacie podprsenky sú preto určené pre ženy s obzvlášť veľkými prsiami. Okrem iného u nich hľadajte široké, pevne prišité ramienka, vysoký stred (spojenie košíčkov) a široké boky podprsenky. Zapínanie by malo byť minimálne na dva háčiky, aby zabezpečilo výbornú podporu Vašim bujným vnadám. U naozaj veľkých pŕs zvoľte radšej typ, ktorý má všité kostice.

Pohodlie je pre veľké prsia nekompromisný nutnosťou, poriadne sa preto premerajte a v tabuľke veľkostí si overte veľkosť obvodu aj košíčkov.