02 205 703 40
Menu

Základné rozdelenie plaviek podľa strihov


Dátum:5.1.2018

Bikiny, tankiny, monokiny... Tiež už občas strácate prehľad? Vytvorili sme pre Vás preto základné rozdelenie plaviek podľa strihov a druhov. Ľahko sa zorientujete a možno tak nájdete ten pravý strih pre vás.
 
Strih 1. - Dvojdielne plavky / Bikiny
Možno vás prekvapí fakt, že všetky dvojdielne plavky sú považované za bikiny. Plážová revolúcia v roku 1957 nazvala usporiadanie klasických dvojdielnych plaviek bikinami. Až s rokmi a s pribúdajúcimi druhmi plaviek sa väčšinou ako „bikiny" označujú trojuholníkové plavky.
 
a) Klasické dvojdielne plavky
Za klasické dvojdielne plavky sa dajú považovať plavky, ktoré strihom košíčkov kopírujú tvary bežných podprseniek a samozrejme aj mieru výstuže. Kombinujú sa snáď so všetkými strihmi plavkových nohavičiek a preto ich tiež najčastejšie stretnete na plážach a kúpaliskách.
 
b) Bardot Bikiny
Sú skôr takou podkategóriou klasických dvojdielnych plaviek. Za zmienku ako zaujímavosť stojí ich modelujúci strih košíčkov, ktorý vyrysuje hornú líniu pŕs a tým maximálne umocní váš dekolt. Automaticky sa robia s odopínateľnými ramienkami, takže sa vám pri intenzívnom slnení opáli aj miesto pod ramienkami. Tento strih plaviek, ako aj strih podprseniek, preslávila Brigitte Bardot, ktorá si zakladala na dokonale opálenej koži bez akýchkoľvek farebných nerovností.
 
c) Trojuholníkové / String Bikiny
Typické sú trojuholníkovým strihom košíčkov i spodného dielu a tiež zaväzovaním. Množstvo variant však myslí aj na zapínanie obvodu kovovým háčikom alebo napríklad počíta s variantom spodného dielu, tvoreným klasickými nohavičkami. Záleží len na vašom štýle a potrebách. Jedno zostáva však u string bikín rovnaké - horný diel sa vždy zaväzuje za krkom. Tieto plavky pristanú všetkým veľkostiam pŕs a pôsobia nesmierne mladistvo!
 
d) Tankiny
Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o jednodielne plavky. Sú však rafinovanými dvojdielnymi plavkami, s výhodami bikín a jednodielnych plaviek! Ako klasické jednodielne plavky schovajú bruško a ako bikiny sú praktické pri opaľovaní - jednoducho horný diel vyhrniete až k prsiam. Tankiny sú ideálne pre plážové športy, kúpanie, ale aj leňošenie na lehátku.
 
e) Mikrokiny
Ak ste o nich ešte nikdy nepočula, tak vám predstavujeme najextravagantnejší strih bikín. A po pravde, tiež ten najviac sexy. Ako už z názvu napovedá, jedná sa o mikroverziu klasických (najčastejšie nevystužených trojuholníkových) bikín. Zakrývajú iba to najnutnejšie - bradavky a intímne partie. Pozor: iba pre odvážne ženy s bezchybnou postavou!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strih 2. - Jednodielne plavky
Jednodielne plavky sú plážovou klasikou, ktorá neomrzí – už celých 200 rokov! Výborné sú pre hanblivejšie dámy aj športovkyne. Rozdeliť ich môžeme na dva druhy. 
 
a) Klasické
Vystužené košíčky, nevystužené košíčky, na ramienka, so zaväzovaním za krkom, s klasickou nohavičkovou časťou, brazílskou, ale aj ako tangá ... Všetky tieto vlastnosti majú jedno spoločné - týkajú sa jednodielnych plaviek. Nech už si obľúbite akúkoľvek variantu, vždy budete mať zjednotený predok, ktorý dokonale maskuje a schová partiu bruška a bokov.
 
b) Monokiny
V skorších dobách boli monokiny tvorené iba spodným dielom plaviek a považovali sa tak za bikiny. Dnes sú monokiny brané ako jednodielne plavky, ktoré majú rôzne prestrihy materiálu a tým pôsobia veľmi sexy. Jedno ale majú všetky monokiny spoločné: spodná časť je cez oblasť bruška spojená s vrchným dielom. Milujú ich tínedžerky aj elegantné dámy - dômyselne schovajú rizikovú partiu bruška a zároveň sú veľmi zvodné.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Veríme, že vám náš špeciál pomohol rozšíriť obzory a v ďalších článkoch sa môžete tešiť na rozšírenie jednotlivých druhov plaviek!